Drvič na drevo

DRVIČ INDUSTRY 400 dvojsekciový (hrubé a jemné drvenie) 12 kW

28 800 € bez DPH


Strednú radu drviacej technológie predstavuje dvojrotorový DRVIČ INDUSTRY 400 (ďalej len DI400) a jeho účelom je zabezpečiť plynulú dezintegráciu ľahko drviteľných predmetov. Prednosti tohto typu drviacej technológie spočívajú aj napriek menším rozmerom drviacej komory a nízkemu elektrickému príkonu (vrchná drviaca časť 4,4 kW, spodná časť 7,5 kW) v širokej škále využitia. DI400 si poradí s drevenými debničkami, paletami, drevenými doskami, konármi, dokáže spracovať odpad z výroby (odrezky), ale aj preglejku, drevotriesku.

Je ideálny pomocník pre väčšie stolárske centrá. Okrem drevného odpadu vo výrobe podrví v primeranom množstve aj tvrdší materiál (dub, buk, smrek). Výstupná frakcia vo veľkosti 2 x 2 mm – 20 x 20 mm je vhodná na pelety/brikety. Pracovný výkon drviča je 250 až 350 kg/hod. S jeho rozmermi 0,7 m x 0,7 m x 1,7 m (D x Š x V) je vhodný do každej prevádzky.

Drvenie materiálu prebieha postupne v dvoch stupňoch. Najprv sa materiál spracuje na hrubo, následne prebehne jemné drvenie prostredníctvom prídavnej hriadele s kladivovým spôsobom drvenia. Tým sa zabezpečí jemnejšie drvenie a výstupnú frakciu je možné regulovať prídavným sitom.

Ďalšou prednosťou DI400 je jeho robustná konštrukcia. Pri jeho výrobe sa nešetrí na materiáloch a ani sa materiály nestenčujú na doraz. Robustné spracovanie eliminuje možnosť vzniku rezonancie a s tým spojeného hluku.

Základ kvalitnej drviacej technológie okrem iného predstavuje aj drviace ozubenie. To naše sa počas testovania a vyvíjania menilo, až kým sa všetky doterajšie praktické strojárske skúsenosti a hlavne šikovnosť neodzrkadlili v novej technológii drvenia. Naše drviace ozubenie je skutočne tiché a veľmi účinné. V prípade poškodenia drviacich zubov, je možné meniť aj jednotlivé zuby. Konštrukcia drviča je navrhnutá tak, aby bolo možné meniť drviace zuby bez použitia špeciálnych nástrojov. Sú dobre prístupné a výmenu tak zvládne každý údržbár alebo technik. A to s bežnými nástrojmi!

DI400 je vybavený elektro prevodovkami nemeckej značky. Brúsené ozubenie týchto prevodoviek prispieva k ich vysokej účinnosti. To vedie k maximalizácii výstupného výkonu drviča a minimálnym stratám energie. Kvalitný pohon drviča týmto šetrí energiu, a tak aj vaše financie, zároveň je celý pohon drviča veľmi tichý.

Do procesu výroby drviacej technológie sa implementovala SMART technológia drvenia, v ktorej sa odrážajú dlhoročné skúsenosti a postrehy z praxe. Inteligentná regulácia sa citeľne prejavuje vo výkone drvenia, čím sa zabezpečí väčšie množstvo podrveného materiálu v porovnaní s podrveným materiálom bežnými drvičmi. Inteligentné drvenie zároveň eliminuje elektrické aj mechanické rázy, čím sa predlžuje životnosť celého zariadenia a stabilita elektrickej siete.

Súčasťou DI400 je elektro prevodovka s vysokým prevádzkovým faktorom (vysoká preťažiteľnosť), ktorá je veľmi dôležitá najmä v prípade prudkého zaseknutia ozubenia drviča. Takéto prudké zaseknutie vyvoláva veľkú rázovú silu a preťaženie. Vďaka vysokej preťažiteľnosti je pohon stabilný a odolný aj v prípade prudkého zaseknutia drviča.

DI400 sú vybavené ložiskami s tvrdeným povrchom a nízkym koeficientom trenia. Tvrdený povrch ložiska je zárukou dlhej prevádzky bez poškodenia. Týmto sa eliminuje poruchovosť zariadenia, nutná odstávka a servis. Vďaka nízkemu koeficientu trenia je ložisko veľmi tiché a má veľmi vysokú účinnosť. Vysoká účinnosť maximalizuje výstupný výkon. Drvič tak šetrí energiu a teda aj náklady na prevádzku.

Ak nepostačujú technické parametre DI400, firma Shredder Technology ponúka zo strednej rady drviacej technológie silnejší dvojrotorový DRVIČ INDUSTRY 500.

Výber správneho modelu drviacej technológie do značnej miery závisí od vlastností spracovávaného materiálu. Preto odporúčame úzko spolupracovať s kvalifikovanými pracovníkmi firmy Shredder Technology , ktorí svojou odbornosťou zabezpečia pre Vás a vašu firmu to najoptimálnejšie riešenie. Vlastná výroba prináša aj vysokú mieru flexibility. Drviaca technológia je navrhnutá tak, aby ju bolo možné ľahko zakomponovať do väčšiny prevádzok a technológií.Mám záujem